shadow

Njoftim pėr medie

 • 23 korrik 2014

  Tė mėrkurėn, mė 23 korrik 2014, Gjykata Kushtetuese e Republikės sė Kosovės shqyrtoi rastin KO119/14, tė... mė shumė

 • 06 korrik 2014

  Kryetari i Gjykatės Kushtetuese tė Republikės sė Kosovės, Prof. dr. Enver Hasani, ka udhėtuar sot pėr nė... mė shumė

 • 04 korrik 2014

  Tė enjten, mė 3 korrik 2014, Gjykata Kushtetuese e Republikės sė Kosovės, ka shqyrtuar dhe ka vendosur njėzėri... mė shumė

 • 01 korrik 2014

  Tė martėn, mė 1 korrik 2014, Gjykata Kushtetuese e Republikės sė Kosovės ka publikuar nė ueb-faqen e saj... mė shumė

 • 30 qershor 2014

  Tė hėnėn, mė 30 qershor 2014, Gjykata Kushtetuese e Republikės sė Kosovės, ka shqyrtuar dhe ka vendosur pėr... mė shumė

 • 26 qershor 2014

  Gjykata Kushtetuese ėshtė duke mbajtur seancat e kėshillimeve pėr muajt qershor-korrik 2014. Me kėrkesė tė... mė shumė

 • 12 qershor 2014

  Tė premten, mė 13 qershor 2014, Gjykata Kushtetuese e Republikės sė Kosovės, nė bashkėpunim me Gjykatėn... mė shumė

 • 04 qershor 2014

  Njė delegacion i Gjykatės Kushtetuese tė Republikės sė Kosovės, i prirė nga kryetari, Prof. dr. Enver Hasani,... mė shumė

 • 14 maj 2014

  Kryetari i Gjykatės Kushtetuese tė Republikės sė Kosovės, Prof. dr. Enver Hasani, i dėrgoi sot letėr... mė shumė

 • 14 maj 2014

  Kryetari i Gjykatės Kushtetuese tė Republikės sė Kosovės, Prof. dr. Enver Hasani, priti nė takim njė delegacion nga... mė shumė

 • 13 maj 2014

  Njė delegacion zyrtar nga Republika e Ēekisė, i prirė nga Kryeprokurori i kėtij vendi, z. Pavel Zeman, do tė... mė shumė

 • 10 maj 2014

  Tė hėnėn, mė 12 maj 2014, nė Gjykatėn Kushtetuese tė Republikės sė Kosovės do tė shėnohet... mė shumė

 

 • KO 119/14

  Vlerėsim i kushtetutshmėrisė sė Vendimit Nr. 05-V-001 tė votuar nga 83 deputetė tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės pėr zgjedhjen e Kryetarit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, tė 17 korrikut 2014

  23.07.2014
 • KI 88/14

  Vlerėsimi i kushtetutshmėrisė sė Aktvendimit tė Gjykatės sė Apelit tė Kosovės nė Prishtinė, Ca. nr. 3875/2012, tė 31 janarit 2014

  22.07.2014
 • KI1 84/13, KI 12/14, KI 16/14, KI 17/14, KI 24/14, KI 25/14

  Vlerėsimi i kushtetutshmėrisė sė aktgjykimeve tė Gjykatės Supreme tė Republikės sė Kosovės, Rev. nr. 379/11, tė 2 majit 2013, Rev. nr. 192/13, tė 3 tetorit 2013, Rev. nr. 244/13, tė 8 tetorit 2013, Rev. nr. 192/13, tė 3 tetorit 2013, Rev. nr. 246/13, tė 1 tetorit 2013, Rev. nr. 271/13, tė 31 nėntorit 2013

  18.07.2014
 • KI 30/14

  Kėrkesė pėr vlerėsimin e kushtetutshmėrisė sė njoftimit tė Ministrisė sė Administratės Publike tė Republikės sė Kosovės, Nr. 4278, tė 29 gushtit 2013

  18.07.2014
Adresa

Rruga: "Perandori Justinian", p.n.
10000, Prishtine

TEL:

+381 (0)38 220 103
+381 (0)38 609 120
+381 (0)38 609 119

Fax:

+381 (0)38 220 112

e-mail: gjykata.kushtetuese@gjk-ks.org